INTRODUCTIE
Mijn naam is Lotte Teussink (1982) en ik ben kunstschilder in Rotterdam. Ik woon in het centrum van de stad, samen met mijn partner and mijn tweelingdochters.
Ik hou van de donkere kant van dingen, en in mijn schilderijen vind ik altijd een weg richting melancholie en eenzaamheid. Ik hou ervan om alleen te zijn, om tot rust te komen en mijn gedachten, emoties, plannen, en wat nog meer, op een rijtje te krijgen. In mijn schilderijen zie je vaak figuren met grote ogen, die je wezenloos aankijken. Het is moeilijk te zeggen of deze figuren echt iets zien, of dat ze eerder naar binnen gericht zijn, zich verwonderend over dingen. Zij zijn volwassen, maar met een kinderlijke onschuld en angst voor het onbekende.
INSPIRATIES
Al vanaf dat ik kind was heb ik een fascinatie voor fantasie en fictie. Ik keek eindeloos films als The Neverending Story en The Dark Chrystal. Op latere leeftijd werden mijn interesses donkerder en luguberder; ik las horrorverhalen en boeken van Dostoyevski, en keek ook veel horror en art house cult films. Nu combineer ik deze herinneringen: een kinderlijke fantasie met een volwassen zorgelijkheid en een hint van 'gothic'. In ieder geval is verbeelding het belangrijkste gegeven in mijn schilderijen.
Een ander belangrijk onderdeel voor ideale werkomstandigheden is eenzaamheid en de natuur. Voordat mijn tweelingdochters geboren werden in 2015, ging ik ieder jaar voor een paar maanden naar een afgelegen plek in het buitenland om nieuwe ideeën uit te werken en nieuwe schilderijen te maken. Dit deed ik 1 of 2 keer per jaar. Ik hou van de herfst en de winter, en ik ben in Finland, Denemarken en Ierland geweest. In de toekomst hoop ik nog eens naar Ierland te gaan, en ook Noorwegen en IJsland mee te maken.
Muziek is een belangrijke inspiratiebron voor mij. Niet alleen om tijdens het schilderen naar te luisteren, maar ik heb ook een diploma in klassieke muziek (fluit). In 2012 - 2014 heb ik deze kennis gebruikt om een paar 'soundtracks' te maken om mijn schilderijen te begeleiden. In mijn book 'Works 2012-2014' staat meer informatie, inclusief de teksten. De muziek met de bijbehorende schilderijen is te vinden op VIMEO en SOUNDCLOUD.
OVER MIJN WERK
Mijn werk is een mix van pop surrealisme en lowbrow (vooral populair in de VS en Azië), volkskunst en naïeve kunst. Verweven met een gevoel van melancholie, nostalgie, maar ook humor. Felle patronen, grote ogen en een harmonieus gebruik van kleur en compositie zijn een herkenbaar handelsmerk van mij.
Technisch gezien gebruik ik een mix van materialen: olieverf is wat ik het liefst gebruik, maar ik gebruik ook vaak acrylverf in verschillende transparante lagen voor de achtergrond. Daar is een praktische reden voor: het droogt sneller dan olieverf, waardoor ik in de flow kan blijven. Soms gebruik ik ook houtskool en inkt.
OVER MIJN ATELIER
Mijn atelier bevindt zich in het centrum van Rotterdam, en is een best aparte plek in de kelder van een monumentaal gebouw uit de jaren '50, het Groothandelsgebouw. Dit gebouw heeft 7 verdiepingen en er zijn meer dan honderd verschillende bedrijven in gevestigd. Mijn atelier is bijzonder en afgezonderd bij de uitgang van de parkeergarage in de kelder. Het was vroeger een bloemist en het heeft een prachtige halfronde glazen pui, een zwartwit getegelde marmeren vloer en een 3,5 meter hoog plafond. Omdat ik bij de uitgang van de parkeergarage zit, heb ik gelukkig wel een beetje daglicht. Niet ideaal voor een schilder wat licht betreft, maar zeker inspirerend. Daarnaast is de geografische ligging perfect en makkelijk te bereiken: direcht naast het centraal station van Rotterdam.